foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto

U tohoto produktu probíhá schvalovací či registrační řízení

MYKO-TOP®

logo Druhy hub rodu Fusarium jsou jedním ze závažných houbových chorob v obilovinách. Výnos a ztráta kvality u plodin jsou výsledkem infekce. Zejména tvorba mykotoxinů je velký problém, protože tyto toxiny mají vliv na kvalitu potravin a jsou hodnoceny při použití v potravinářském průmyslu.
MYKO-TOP® je tedy důležité opatření, aby se zabránilo infekci Fusarium a tím ke snížení obsahu mykotoxinů.Popis   |    Použití    |    DávkováníAplikace na klasy pšenice ozimé před kvetením proti mykotoxinům

MYKO-TOP® – aktivátor fungicidů s ochranným povlakem proti následné infekci a UV záření. Šíření houby Fusarium je zabráněno.Optimální aplikace spolu s fungicidy proti listovým chorobám cukrové řepy.


POPIS

MYKO-TOP® je přípravek působící přilnavost a smáčivost s antidriftovou složkou a ochranou před vypařováním. Zabraňuje smývání fungicidní vrstvy deštěm a předčasnému rozkladu působením UV zářením. Usazování, rozdělování a pronikání filmu účinné látky jsou zesilovány a společně dávají větší stabilitu ošetřeného povlaku. Takže, žádné další šíření spór plísní probíhat nemůže.
Použití

MYKO-TOP® podporuje působení fungicidů proti listovým chorobám klasu u obilovin a proti listovým chorobám u brambor a cukrovky. MYKO-TOP® stabilizuje fungicidní ochranu, obzvláště proti tvůrcům mykotoxinů při ošetřování klasů obilovin. Působením MYKO-TOPu se fungicidní účinné látky rozdělí na listové ploše a na klasech rovnoměrně. Film účinné látky je chráněn před skapáváním.

Tip: doba pro postřik je rozhodující:
V obilovinách při potírání fusaria je rozhodující doba zásahu. Podle nejnovějších výzkumů to má být před kvetením. Nejúčinněji působí při této indikaci kombinace MYKO-TOPu spolu s fungicidy registroványmi proti fuzariózám. Po zaschnutí se vytvoří ochranná vrstva, která zabraňuje pronikání srážkové vody a tím brání další rozšiřování houbových spor.

U brambor se účinné fungicidní látky ( například proti Phytophtora infestans ) po přidání MYKO-TOPu rovnoměrně rozdělí na listech a stoncích. Latexový film rozdělí účinnou látku na povrchu listů a stonků a chrání ji před deštěm, přístupu k další infekci je zabráněno.

U cukrové řepy přidáním MYKO-TOPu k fungicidům proti listovým chorobám jako Ramularia beticola, která se kromě jiného šíří dešťovými cákanci, se povrch takto ošetřených listů stabilizuje a ochrání.

Tipy pro úspěšné použití fungicidů v obilí:
Aditivum zaručuje optimální rozdělení a ulpívání přípravků na ochranu rostlin na povrchu kulturních rostlin. Speciálně na stupňování účinnosti fungicidů při posledních aplikacích (ošetření klasů) proti tvůrcům mykotoxinům u obilovin, jakož i proti houbovým chorobám u brambor a nemocím listů u řepy.

Přednosti
  Úplné pokrytí povrchu listů
  Chrání fungicidní film před smýváním
  Chrání před předčasným rozkladem, vyvolaným UV zářením během doby působení účinné látky
  Nižší ukládání mykotoxinů do endospermu působením srážek

Mísitelnost
  MYKO-TOP® lze mísit se všemi běžnými přípravky na ochranu rostlin.
  Nemíchejte s formulovanými látkami, smáčedly, dalšími doplňkovými látkami jako je DAM 390, roztoky močoviny nebo oleji.

Aplikace a dávkování
  MYKO-TOP® lze mísit v nádrži se všemi povolenými fungicidy
Dávkování

200 ml na 200 l vody (0,1%)

Prodejní balení:

  4 x 5L


Antonín Pospíšil
Tel.: +420 736 101 978

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.agro-pospisil.cz

IČ: 25560824
DIČ: CZ25560824AGRO-Pospíšil ©

nahoru